Informace

vznik: 07.10.2005
IČO: 27011496


Doporučený měřák rychlosti nejen pro členy Spolku PeLaSe

RYCHLOST.CZ - 
test připojení internetu, databáze internetového připojení, diskuzní 
fórum

Doporučené programy

Webový prohlížeč

E-mailový klient

Thunderbird: Pošta pod kontrolou.

Balík kancelářských programů

OO.o.cz

Jabber klient

Psi , jabber klient

Používáme

Komunikační server vnitřní sítě.
Server: jabber.pelase

Kontakt

Předseda
Lukáš Machek
machek.lukas@pelase.net

Technik
Miloš Machek
info@pelase.net
jabber: technik@jabber.pelase

ICQ:44124777
Mobil
+420608973527

Webmaster
Spolek PeLaSe
webmaster@pelase.net
Internet pro všechny , dobrá stránka s mnoha informacemi především o připojení k internetu. Také naše síť zde má svou vizitku. Doporučuji, v rámci sjednocení , provádět testy rychlosti z naší sítě do internetu právě zde. Výsledky testů jsou zde uloženy a proto je můžete prohlédnout.

Jinak, jsem mile potěšen, že všem vše dobře funguje, nikdo nemá žádný problém, všichni mají dobře nastavené způsoby komunikace a nikdo se nepotřebuje na nic zeptat :-). No , přece jenom , budete li mít nějaký problém, nějaký názor, nějakou připomínku či námět, nebojte se zeptat. Budete li vědět tak se nebojte i odpovědět na našem fóru , pelase.nazory.cz. Pro přístup je potřeba se zaregistrovat a pro vstup do určitých sekcí je potřeba ještě použít heslo , to jsem všem poslal mailem ve Zpravodaji. Pokud ho někdo nemá , pošlu mu ho.

Zajímavá stránka s měřením rychlosti připojení a dalších hodnot. Vyberete si místo na Zemi , kam si chcete otestovat dostupnost a měřte.

Test your Internet connection speed at Speedtest.net

13.6.2014

9.květen 2014

10.listopad 2011
Vážení přátelé členové, přichízí pár významných a důležitých změn.
1. změna účtu a banky
2. přechod na technologii 5GHz u členských přípojek
Co to znamená??
K bodu č.1 - každý člen aktualizuje své údaje a to tak, že odešle na admin@pelase.net své jméno, příjmení, číslo telefonu a případně administrační e-mail, pokud to není ten, ze kterého posílá požadované informace. Poté obdrží od technika nové číslo üčtu a nový variabilní symbol pro platby. No a aby se trochu kompenzovala námaha, bude nově minimální měsíční členský příspěvek 290 Kč :-)). Ovšem, pokud je člen s členstvím spokojen, může i nadála platit původní čásku.
K bodu č.2 - již máme, až na vyjímku jednoho přístupového bodu, všude pžístup do sítě na technologii 5GHz. Kdo ze členů má zájem, může požádat o přechod na tuto technologii. Technologie člena nic nestojí, pouze instalaci si provede sám. Návod najde na našem vnitřním webu, přístupném pouze z naší sítě. Technik vám připraví vše po technické stránce. Pokud ale bude chtít provádět instalaci s přítomností technika tak počítejte se sazbou za práci, pouze pro členy, 100 Kč/hod + DPH.
Další info na vnitřním webu.


3.květen 2011
Koncem minulého měsíce byl dokončen spoj z Poděbrad do Senic, hlavní konektivitu nyní máme kompletně od JON.CZ s.r.o. Rozhodnutí nebylo náhodné, tato společnost nám poskytovala kenektivitu do Pátku již od října 2009, zkušenosti za tu dobu máme výborné, snad ani žádný výpadek s vyjímkou zásahu bleskem do bytovky v Pátku a propustnost se drží v normě dle smluvního ujednání. je potřeba ještě vše řádně doladit takže se můžou vyskytnou ještě nějaké výpadky.

Měřeno 3.5.2011 v 15:05 hodin z prodejny (spoj v pásmu 5GHz). Dost intenzivně od rána prší.

26.únor 2011
Měření u Míry - spoj v pásmu 2.4GHz

24.leden 2011
Nové číslo telefonu
Tak mobilní číslo opět máme. Vodafone nám ho laskavě zprovoznil, no byla tam volací jistina ve výši 1000,- Kč a asi se jim ji to nechtělo vracet. Máme tam aktivní i email ve tvaru pelase@vodafonemail.cz a hlasovou schránku.

20.září 2010
Nové číslo telefonu
Tak to již neplatí, nerozumím dost dobře tomu, co se stalo. I když jsem dlouholetým uživatelem mobilní telefonie od Vodafonu a doposud jsem tohoto operátora vychvaloval a propagoval, musím s politováním kontatovat že se nyní na nás vyřádil. Telefon jsme měli asi dva měsíce, zavolal jsem si z něj jen párkrát a na poplatcích a nesmyslných pokutách jsme zapajtili tolik, že nás minuta volání vyšla na téměř 40,- Kč. Považuji chování Vodafonu za prasečinu a již nikdy nikomu jejich služby nedopuručím.


14.červen 2010
Nové číslo telefonu
Máme nové mobilní číslo sdružení určené členům a příznivcům pro podporu a informace.
+420 608 973 52726.dubna 2010
Můžeme přibrat pár členů
Dobrá zpráva pro zájemce o vstup do našeho sdružení. Díky propojení máme volnou kapacitu tak pro 6 - 10 členů. A to především v Pátku a ve Velenicích. A nadále budeme zkvalitňovat naši sít, především postupným nahrazováním spojů v pásmu 2.4GHz spoji v pásmu 5GHz a navyšováním přístupových bodů tak, aby jsme se dostali na maximální počet připojených na jeden přístupový bod v pásmu 2.4GHz na počet 4 připojení.26.dubna 2010
Toto jsem naměřil
Toto jsem naměřil napříč naší sítí. Z nejvzdálenějšího bodu naší sítě na přístup do Pátku. Měřeno po páteřních spojích v pásmu 5GHz.25.dubna 2010
Hurá, dokončeno propojení.
Tak sláva, dnes jsme dokončili propojení našich dvou přístupových bodů do inetrnetu páteřní linkou v pásmu 5GHz. Co to pro nás znamená?. Například při výpadku konektivity jednoho poskytovatele lehce přepnu celý provoz na druhého a účastníci téměř nic nepoznají ale především, rozdělím provoz na dvě poloviny, což znamená pro každého zvýšení propustnosti. No a v neposlední řadě můžeme posléze vybrat jenom jednoho poskytovatele, prostě toho lepšího. A také to znamená až 5 Mbps pro každého, to je nejvyšší možná propustnost wifi v pásmu 2.4 GHz.31.prosince 2009
Souhrn roku 2009
Rok 2009 nebyl nikterak hektický pro naše sdružení. Ale pár důležitých změn bylo uděláno. Byl vytvořen nový přístupový bod naší sítě do internetu a to v Pátku, konektivita tu je max 20 Mbps a zároveń byla navýšena i konektivita do Senic na 10 Mbps. Takže vidíte, že to navýšení je opravdu výrazné. Nyní musíme oba vstupy kvalitně propojit spojem v pásmu 5GHz. Další změnou je možnost vstupu do sdružení také občanům, kteří nemají v našich lokalitách trvalý pobyt a pobývají tu nárazově, chalupáři a výkenoví účastníci. Ti mají možnost, po zaplacení vstupního poplatku, zaplatit členský příspěvek na celý rok v upravené výši 1000Kč. Členská základna má ke konci roku téměř 60 členů.20.březen 2008
Oprava mailového klienta
Poslední dobou se vyskytly případy, kdy nešel odeslat e-mail z klientského programu. Zde uvedu odkaz na soubor s postupem, jak správně mít nastavený smtp server ve vašem mailovém programu pro naší síť. Odkaz na soubor ve formátu pdf je zde.

29.duben 2008
Změna veřejné IP adresy naší sítě
IP adresa naší sítě z internetu je 77.78.93.38 , kdo využívá některých služeb počítačů ve vnitřní síti pelase.net , nechť si to opraví.

Duben 2008
Práce na aktalizaci těchto stránek a fóra na pelase.nazory.cz
Na centrálním přístupu osazen nový switch 16x10/100/1000 Mb/s port.

březen 2008
Navýšení internetové konektivity na 6Mbps.
Doladěn páteřní spoj v pásmu 5GHz do Vrbice , funkční přístupový bod v této obci , připojeni první členové.
Na centrálním přístupu osazen nový router RB .

16.únor 2008
Další testy na trase do Vrbice , z tohoto důvodu dojde k výpadkům sítě PeLaSe.net.

8-10.únor 2008
Budeme provádět odladění spoje do Vrbice a další práce , z tohoto důvodu dojde k výpadkům sítě PeLaSe.net.

Prosinec 2007
Počátek přestavby hlavního centra a budování spoje do Vrbice v pásmu 5GHz

Říjen 2007
Vybudován přístupový bod v Pátku . Připojeni první členové

Červen 2007
Připojení Člena ve Velenicích , vybudovány 2 nové přístupové body v Senicích

Květen 2007
Kompletní přestavba sítě , rozděleno do podsítí

Dárek pro rok 2007
Rychlost připojení 4096 / 4096 kbps

 
Spolek PeLaSe 2006. Všechna práva vyhrazena Spolek PeLaSe

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!